středa 24. července 2013

Upeč si lízátko 3: CHESECAKE POPS!

Tato verze cake pops je vhodná pro začátečníky, nemůže se vám stát, že cake pop ze špejle spadne. Zároveň se jedná o lehčí verzi, neobsahuje totiž buttercream. Pro podrobnější informace o cake pops si přečtěte Upeč si lízátko 1: CAKE POPS.Budete potřebovat:
  • Piškot
  • Cream cheese (Philadelphia, Lučina)
  • Cukr (podle chuti a podle toho, jak sladkou marmeládu použijete)
  • Džem (nejvhodnější je borůvkový, rybízový nebo malinový)
  • Dřevěné klacíky na nanuky
  • Čokoládu
  • Jedlé ozdoby Postup:
1. Osladíme cream cheese. Máme na paměti, že piškot, džem a hlavně čokoláda bývají dost sladké.
 
2. Nastrouháme piškot a postupně přidáváme oslazený cream cheese a džem. Množstí vždy záleží na piškotu, je-li sušší, budete muset přidat více krému a naopak. Pomocí vidličky nebo šlehače (já hlasuji pro šlehač) zpracujeme piškot s krémem a džemem, dokud nezískáme lepivé těsto, z kterého můžeme vytvořit kuličky bez drobků nebo prasklin.


3. Z těsta odebíráme stejné části a tvoříme z nich hladké kuličky. Můžeme si pomoci dávkovačem zmrzliny.


4. Hotové kuličky dáme na 2-3 hodiny chladit do lednice (nebo na kratší dobu do mrazáku).5. Rozpustíme dostatečné množství čokolády. Můžeme ji rozpustit ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě, ale nikdy nesmí vařit.

6. Namočíme špičku nanukového klacíku do čokolády a napíchneme na ni kuličku. Nepropichujeme kuličku celou, ale maximálně do poloviny. Čokoládu, která udrží pohromadě kuličku s klacíkem, necháme ztuhnout cca 10 minut v lednici.


7. Čokoládu necháme opět trochu zahřát a obalujeme v ní kuličky. Drobnější ozdoby (perličky, malé fondánové tvary apod.) aplikujeme na cake pop, dokud ještě čokoláda není suchá. Větší ozdoby lepíme malým množstvím čokolády na již zaschlý cake pop. Nezaschlá poleva by pod váhou velké ozdoby popraskala.

8. Hotové cake pops necháme zaschnout v pokojové teplotě.

Pokud se vám příspěvek líbil a byl vám užitečný, pokud máte nějaký dotaz nebo je v příspěvku něco špatně, napište mi komentář. 

Chcete-li se dozvědět o nových příspěvcích jako první, dejte mi like zde.

Mějte se krásně ^_^

Žádné komentáře:

Okomentovat