středa 6. března 2013

Co všechno se dá dělat s palačinkou

Nemám na mysli třeba toto, ale každopádně to také můžete vyzkoušet:
Tady je zábavný recept na palačinky, který stojí za shlédnutí:A tady moje nápady, o něco decentnější a tím pádem i nudnější, ale co se dá dělat.

Těsto je na všechny palačinky stejné. Dělám jej ze tří vajec, 200 gramů mouky a 400 ml mléka.


1. Slaná plněná palačinka

Palačinku potřeme lehce pestem. Kozí sýr nakrájíme na kolečka. Sušená rajčata necháme několik minut změknout v horké vodě a poté nakrájíme. Naplníme palačinku sýrem, rajčaty, rukolou a slunečnicovými semínky. Naplněnou palačinku můžeme opéct z obou stran na pánvičce s trochou oleje.

  

2. Palačinkové rolky

Cuketku nakrájíme podélně na tenké plátky a opečeme na pánvičce s trochou olivového oleje. Palačinku natřeme čestvým sýrem (Lučina nebo Philadelphia), přidáme cuketku, plátkový sýr a srolujeme.  
3. Nudličky do polévky

Palačinky nastříháme kuchyňskými nůžkami na nudličky. Opečeme na trošce olivového oleje a přidáme do polévky.4. Palačinkové taštičky

Naplníme palačinky podle chuti, slanou nebo sladkou směsí. Na slanou náplň můžeme použít sýr cottage, jemně nakrájený uzený losos, jemně nastrouhanou mrkev a okurku. Na sladkou náplň se výborně hodí zmrzlina, dušená jablka s medem a ořechy.5. Palačinkové obrázky


Na tvoření obrázků je potřeba plastová láhev, která se bežně používá na kečup nebo majonézu ve fastfoodech. Naplníme ji těstem a na ne příliš rozpálené pánvičce kreslíme obrázky:6. Palačinkový dort

Na palačinkový dort je potřeba cca 20 malých palačinek, 250 g nutelly a 250 g sýru Philadelphia nebo podobného, oboje v pokojové teplotě. Nutellu se sýrem šleháme, dokud se nespojí a dáme chladit do lednice. Palačinky můžou být také vychlazené, lépe se nám pak bude pracovat s krémem. Dort sestavíme tak, že každou palačinku natřeme vrstvou krému a položíme na ni další palačinku s krémem. A takto pořád dokola. Sestavený dort ozdobíme pomocí zbylého krému a cukrářské špachtle. Přidáme čokoládové nebo jiné ozdoby. Na krájení budeme potřebovat velmi dobře naostřený nůž.


A to už by, myslím, dneska stačilo ^_^
Pokud se vám můj příspěvek líbil a byl pro vás užitečný, máte-li nějaký dotaz nebo je v příspěvku něco špatně, napište mi komentář.

Chcete-li se dozvědět o nových příspěvcích jako první, dejte mi like
zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat