úterý 11. prosince 2012

Kdo si dá strom?

Uplynuly více než dva týdny od poslední publikace a já si říkám, co se stalo s mým předsevzetím publikovat minimálně jednou týdně?
Zjistila jsem, že za to můžou moji rodiče (ahoj mami a tati, to se vám fakt povedlo:-). Maminka je velmi ambiciózní a tatínek veliký kliďas. Například domácí úkol: maminka by ho napsala hned po škole a užila si pak celé volné odpoledne. Táta by si klidně užíval odpoledne a úkol by napsal večer nebo druhý den ve škole. Já bych ho psala také až na poslední chíli, ale neužila bych si vůbec, protože bych se celé odpoledne snažila se staženým žaludkem zahnat myšlenky na nesplněný úkol.
 

Kvůli této genetické výbavě si toho taky občas naplánuju tolik, že to nemůžu zvládnout. Dopadá to tak, že se unavím už jen tím přemýšlením, jak to všechno stihnout a nakonec nic neudělám. Proto jsem také nestihla udělat včas tyhle vánoční cupcakes stromečky a ozdobný strom z bonbónů. (Nevsadili jsme se náhodou minule, že nesníte strom?) Měly být pro maminku k svátku (ale jen ty fotky, soukromé letadlo, které by jí je dopravilo ještě nemám hotové, stříkají ho na růžovo).
Aby jí nebylo líto, že je nemůže ochutnat, upekla jsem perníčkové cupcakes se zeleným buttercreamem (nemá ráda perníčky ani barvivo) a vyrobila strom z marshmallows (nemá ráda marshmallows).
Jestli také nemáte rádi barviva, slibuji, že vám někdy brzy (takže počítejte nejdřív za rok) ukážu recept na přírodní růžovou.
Tady je návod na stromeček z marshmallows, recept na cupcakes bude zítra (vážně mi to věříte?).
 
 
Budete potřebovat:
 • květnináč
 • větev
 • floristickou hmotu nebo polystyren
 • polystyrenovou kouli
 • hedvábný nebo krepový papír
 • mašli
 • bonbóny
 • párátka
 • cukrovou vatu na dekoraci, pokud je strom určen k rychlé spotřebě


 •  
  Postup:
  1. Naplníme květináč floristickou hmotou nebo polystyrenem.Aby byl strom dobře upevněný, je důležité nešetřit touto hmotou a naplnit celý květináč až po okraj.
   
  2. Do pěny zapíchneme rovně větev.
   
  3. Na druhý konec větve napíchneme polystyrenovou kouli a obalíme ji hedvábným papírem.
   
   


  4. Páratko zapíchneme jedním koncem do bonbonu a druhým do polystyrenové koule. Zapichujeme bonbóny blízko u sebe, aby nevynikly nevzhledné mezery.
  5. Květináč ozdobíme hedvábným papírem, cukrovou vatou nebo dalšími bonbóny. Větev můžeme ozdobit mašlí, pomůžeme si například oboustranou lepenkou.

  6. Uchováváme zabalené v igelitu, aby se marshmallows nevysušily.
   
   
   
  Pokud se vám můj příspěvek líbil a byl vám užitečný, pokud máte nějaký dotaz nebo je v příspěvku něco špatně, napište mi komentář.
  Chcete-li se dozvědět o nových příspěvcích jako první, dejte mi like zde.
   
  Mějte se hezky :-)

  Žádné komentáře:

  Okomentovat